Światowy Dzień Misyjny z oblackim akcentem

Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Misyjny z oblackim akcentem

wielkość tekstu: A | A | A

18 października obchodami Światowego Dnia Misyjnego rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny, który zwraca naszą uwagę na Kościół jako wspólnotę ludzi chcących wychodzić poza swoje codzienne sprawy i otoczenie, przekraczając granice i dochodząc do najdalszych zakątków ziemi, aby spotkać człowieka potrzebującego miłości Boga. W sposób szczególny to zadanie, zlecone nam przez Chrystusa, realizują misjonarze i misjonarki pracujący na krańcach świata.

W tym wyjątkowym roku, naznaczonym cierpieniem i niepewnością wywołaną przez pandemię, papież Franciszek skierował na ten dzień do wszystkich wierzących orędzie pt: „OTO JA POŚLIJ MNIE” (Iz 6,8).
Jak zauważa Ojciec Świety, jest to odpowiedź proroka Izajasza na pytanie Boga: ”Kogo mam posłać?”. Ta odwieczna potrzeba zrodzona w sercu Boga popycha go do poszukiwania tych, którzy będą innym nieść boże dary. Następca św. Piotra widzi  tu także wyzwanie rzucone „Kościołowi, jak i ludzkości w obecnym kryzysie światowym”.

Człowiek zamykający się w swoim cierpieniu, izolacji, doświadczający samotności i bezsilności, często odwraca się od drugiego, bo przecież ma „dosyć własnych zmartwień”. Jak może pokonać kryzys, jak może pozostać bratem dla drugiego pomimo lęku? Tu papież Franciszek pozostawia miejsce dla odważnej osobistej odpowiedzi udzielonej hojnie przez każdego z nas.

Bardzo ważna jest tu wewnętrzna dyspozycyjność rodząca się z pozwolenia Bogu na kierowanie moim życiem w codzienności, zaufanie Jego opatrzności prowadzącej nas przez różne wydarzenia. Z pewnością siła do tego rodzi się z obcowania z NIM. Przecież nie mogę usłyszeć Jego wołania, jeśli nie nadstawiam uszu, jeśli nie daje mu czasu, by On mówił.

Konkretne jest to wezwanie i wymaga konkretnej odpowiedzi przejawiającej się naszym zaangażowaniem począwszy od codziennego dialogu z Nim, poprzez postawę otwartości i miłości wobec brata żyjącego obok, ale również wobec tych, którzy są daleko. 

Jak zauważa papież:

 ”Celebracja Światowego Dnia Misyjnego oznaczaja również potwierdzenie, że modlitwa, refleksja i pomoc materialna z waszych ofiar są szansą na aktywne uczestnictwo w misji Jezusa w Jego Kościele. Miłość wyrażona w zbiórkach podczas celebracji liturgicznych trzeciej niedzieli października ma na celu wsparcie pracy misyjnej, prowadzonej w moim imieniu przez Papieskie Dzieła Misyjne, aby wyjść naprzeciw duchowym i materialnym potrzebom narodów i Kościołów na całym świecie, dla zbawienia wszystkich.”

Prokura Misyjna w ten weekend odwiedziła trzy parafie: Św. Anny w Poznaniu, Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie i Świętego Ducha w Tychach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

czytano: 584 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2020-10-22 22:41:26

Duch Św. Tychy 2020 Ilość zdjęć w galerii: 20
dalej 
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna