Bez kremówek, ale z odwagą

Strona główna » Aktualności » Bez kremówek, ale z odwagą

wielkość tekstu: A | A | A

11 października, w granowskiej parafii pw. Św. Marcina, z powodu obostrzeń sanitarnych nie odbył się zaplanowany koncert „papieski” i nie było tradycyjnych kremówek, ale nie zabrakło w tym dniu modlitwy za misje i misjonarzy.

Tematem przewodnim niedzielnego rozważania była postać człowieka z ewangelii św. Mateusza, który wszedł na ucztę weselną bez godnego stroju. Wiemy, że uczta jest obrazem Królestwa Niebieskiego. Niegodny strój zaś może być obrazem wiary bez uczynków, wiary tylko deklarowanej, przed którą ostrzega nas Jezus mówiąc „Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do Królestwa Niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”
To winno nas mobilizować, byśmy byli odważnymi uczniami, nie bojącymi przyznawać się do Jezusa i czynić dobro, które On czynił. Niech inni patrząc na nasze życie zobaczą jednoznacznie, że należymy do Jezusa.
Nasze życie jest tkaniem godnej szaty na ucztę w niebie. Drogocenną nicią, z której ona powstaje są nasze uczynki, a pierwszym z nich jest modlitwa pełna wiary.
W naszych czasach chyba coraz trudniej przyznawać się do wiary i nie narazić się na jakieś ataki. Ale przecież Jan Paweł II wielokrotnie przypominał nam słowa, które aż 365 razy zostały skierowane  w Biblii do człowieka: „Nie lękajcie się”.

Bez wątpienia, wielką radością tej niedzieli była liczna obecność Przyjaciół Misji  oraz młodzieży szkolnej, która stawiła się, aby wspomóc animację misyjną. 

Tydzień wczesniej 4 października deszczową pogodą przywitał nas Racibórz i parafia Wniebowzięcia NMP. Ekipa misyjna w składzie: O. Mariusz, O. Wiesław, S. Urszula i wolontariuszka Roksana odpowiadała w tym roku za animację w tej dobrze znanej nam już wspólnocie. Słońce nie wyszło niestety ani na chwilę. Trudy podróży i złej pogody wynagrodziło nam spotkanie z miejscowymi duszpasterzami i niezwykle serdecznymi ludźmi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

czytano: 576 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2020-10-14 19:41:11

Granowo 2020 Ilość zdjęć w galerii: 12
dalej 
Racibórz 2020 Ilość zdjęć w galerii: 8
dalej 
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna