O Medjugorie raz jeszcze.

Strona główna » Aktualności » O Medjugorie raz jeszcze.

wielkość tekstu: A | A | A

ZAPRASZAMY do obejrzenia relaci wideo z MLADIFEST 2020. Poniżej kolejna refleksja o tym niezwykłym miejscu. Zamieszcamy również świadectwo Agnieszki, która jako owoc pielgrzymki przemeblowuje swoje życie.

Do tego wyjątkowego miejsca pielgrzymują ludzie z całego świata, a rzeczywistość Medjugoria rozbrzmiewa radosnym echem w ich sercach, gdyż wielu z nich odnajduje tam prawdzie szczęście w ramionach swojej Matki i Jej Syna. Oni wiedzą, że takiego szczęścia nie znajdą nigdzie więcej, gdyż świat nie jest w stanie go im zaoferować...

Trudno opisać, czym jest Medjugorie. O tym możemy się przekonać w pełni, tylko wówczas, kiedy odpowiemy na zaproszenie Niebieskiej Mamy do przybycia na tę ziemię naznaczoną Jej miłością, wówczas zrozumiemy, jak bardzo Ona troszczy się o każde swojej dziecko bez wyjątku, także o takie, które Jej nie kocha.

Po czym poznać tę miłość Maryi i Jej troskę o każdego z nas? Ślad Jej obecności w Medjugoriu spowodował, że wszystko w tym miejscu tętni duchowym życiem. To właśnie tam intensyfikuje się Boża łaska. W ogromie jej piękna można zanurzyć swoje zbolałe serce podczas Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej.

Medjugorie dla wielu jest miejscem przemiany serca kamiennego, obciążonego licznymi grzechami, ale też i serca zranionego brakiem miłości, przebaczenia, pokoju. Tam można odnaleźć prawdziwie piękne, pełne życie, takie, do którego powołuje nas umiłowany Syn Matki Bożej ­Jezus Chrystus. To życie jest piękne, dlatego, że w jakimś wymiarze jest już naznaczone rzeczywistością nieba. Matka Boża w jednym ze swoich orędzi powiedziała, że możemy żyć niebem już tutaj na ziemi. Tak więc troska Maryi o każdego z nas polega na tym, że Ona pragnie duchowego piękna w naszym życiu i pragnie, aby to piękno, ten inny świat, który zaczynamy nosić w swoim sercu, dzięki doświadczeniom zdobytym w tym wyjątkowym miejscu objawień, stal się naszą radością. Jednak na tym nie kończy się misja Medjugoria, gdyż Ci, którzy zaczynają żyć rzeczywistością nieba, niosą w swoich sercach światło Jezusa i Maryi i mają to światło przekazywać dalej, mają je nieść tym, którzy żyją w ciemnościach, aby i oni odnaleźli pełnię życia i stali się piękną pochodnią dla innych.

Maria Kamińska

U mnie Super! i to przez duże S. !


Odkąd wróciłam, aż ze mnie tryska. Duch święty tak działa i prowadzi, że ledwo nadążam! Sama nie wiem jak to wyjaśnić... to taki cud za cudem.
Od dnia No.1 jestem w trakcie przemeblowywania   swojego życia; decyzja zapadła - za 12 miesięcy Polska będzie moim domem! 
Za 2 tygodnie przyjeżdża ciężarówka po niemal wszystkie moje rzeczy i meble i zawozi je do Polski. W tym samym czasie przeprowadzam się z tego toksycznego domu do słodkiej staruszki - Polki, która poprosiła mnie bym z nią zamieszkała dla samego faktu bycia tam, bo sama boi się mieszkać w swoim pięknym wielkim domu. Na dodatek za darmo. Jeszcze 3 dni temu nie wiedziałam o jej istnieniu! 
Przez najbliższy rok dokończę moj ambitny  projekt, który zaczęłam w pracy, na którym bardzo mi zależy. Na dodatek wczoraj zapisałam się na kurs, dzięki któremu zdobędę potrzebne kwalifikacje do uczenia angielskiego w Polsce. Przyda mi się to na początek , gdyż nigdy w kraju nie pracowałam i będę potrzebowała czasu by się wdrążyć w nowe realia. 
A potem... tylko Bóg wie, gdzie mnie będzie potrzebował. 
Jestem taka szczęśliwa i pełna energii. Już od lat się tak nie czułam! Bóg jest taki dobry dla mnie. On się wszystkim zajmuje, ja tylko odbieram telefony, które same dzwonią. Naprawdę nie wiem jak to inaczej wyjaśnić ... Na dodatek Wy - grupa Mladifest 2020; nie wiedziałam że tacy ludzie istnieją. Jesteście tacy piękni, dobrzy, mili, pobożni. Do tej pory nie znałam takich ludzi. Tu takich po prostu nie ma! 
Dziękuje za was wszystkich!

Agnieszka

czytano: 613 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2020-09-03 16:02:15

Mladifest Medjugorie 2020
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna