Nie dajemy się!

Strona główna » Aktualności » Nie dajemy się!

wielkość tekstu: A | A | A

"Nie dajemy się!", powiedział o. Marek Ochlak OMI pracujący na co dzień w miejscowości Befasy na Madagaskarze . To właśnie dla tej misji została wybudowana w 2019 roku "Chatka Medyka", wspólny projekt Prokury Misyjnej i fundacji Redemptoris Missio. Okoliczna ludność może otrzymywać tam podstawową pomoc medyczną i opiekę. Przez kilka miesięcy przebywa tam lekarz z Polski a po jego wyjeździe troskę o chorych przejmuje felczer wraz z o. Markiem, który tez przez cały czas troszczy się o "Chatkę".

Pomoc lekarska w państwie , które należy do dziesięciu najbiedniejszych krajów świata jest bardzo potrzebna i nikogo nie trzeba o tym przekonywać, zwłaszcza w buszu i regionach oddalonych od miast, gdzie jest mało utwardzanych dróg. Misja Befasy jest co roku na kilka miesięcy odcięta od świata, kiedy to obfite deszcze powodują zapełnienie koryta rzeki, płynącej nieopodal.

Jakby komplikacji było mało, przeżywamy teraz  czas pandemi koronawirusa, który nie oszczędził też Madagaskaru. Chociaz oficjalnie podaje się, że zakażonych jest 183 osoby z czego  105 wyzdrowiało, a zpowodu epidemii na wyspie nikt nie zmarł. Te niesamowite wyniki oraz "cudowne wyzdrowienia" przezydent Madagaskaru Andry Rajoelina przypisuje "lekowi" wynalezionemu przez malgaszy. Jest to eliksir stworzony na bazie bylicy, majacej własciwości antymalaryczne. Sceptycy zarzucaja mu jednak, a są wśród nich także eksperci z WHO, że ten napój niezostał przebadany klinicznie i należy wątpić w jego skuteczność. Małą ilość zachorowań eksperci przypisują bardzo małej ilości robionych testów oraz temu, że wiele spośród afrykańskich krajów ma niską średnią wieku (mogą przechodzic łagodnie chorobę), a wiemy że wirus najgrożniejszy jest dla ludzi po 80-tym roku życia.

o. Marek wraz z dziećmi z Befasy dziękuje Prokurze Misyjnej i Przyjaciołom Misji za pomoc i prosi o dalsze wsparcie.

                   

* Na całym świecie potwierdzono ponad 7 mln zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 400 tys. osób.

 

MB

czytano: 660 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2020-06-09 16:44:53

Nie dajemy się! Ilość zdjęć w galerii: 5
dalej 
Nie dajemy się
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna