Spotkanie opłatkowe w Tychach i Obrze

Strona główna » Aktualności » Spotkanie opłatkowe w Tychach i Obrze

wielkość tekstu: A | A | A

Od wielu lat, przynajmniej raz w roku, odwiedzamy parafię św. Rodziny w Tychach, w której obecny proboszcz, ks. Adam Pukocz jest też przyjacielem misji.

Inspiracją do rozważania słowa Bożego podczas niedzielnych kazań były słowa zaczerpnięte z pierwszego czytania z księgi proroka Izajasza „To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą… Ustanowię cię światłością dla pogan…”. Bóg pragnie zbawienia wszystkich ludzi, a my często koncentrujemy się na sobie. Tak jak Izrael, który  po wyzwoleniu z niewoli babilońskiej skupił się na sobie i nie zrobił nic, by inne ludy poznały Boga. Warto siebie zapytać: Czy nie czynię zbyt mało dla „świata misyjnego”?

Po mszach świętych, wieczorem, odbyło się spotkanie wigilijno-opłatkowe przyjaciół misji. Uczestniczył w nim m.in. ks. proboszcz, który ożywiał atmosferę grą na gitarze oraz kleryk Rafał, który aktualnie odbywa staż pastoralny w parafii. Podczas tego spotkania pojawiło się wiele pytań dotyczących sprawowania sakramentów w krajach misyjnych. O.Mariusz udzielając odpowiedzi posłużył się przykładami głównie z  Madagaskaru i Urugwaju. Nie zabrakło też sprawozdania z wydarzeń w minionym roku oraz zapowiedzi co wydarzy się w nowym roku w Prokurze Misyjnej. Najważniejszym wydarzeniem będą niewątpliwie obchody 100-lecia polskiej prowincji Oblatów, gdzie główne uroczystości przypadają na  7 i 14 czerwca.

Do przyjaciół misji zapisało się kolejnych 26 osób z tej parafii.
Mimo niesprzyjającej pogody dziękujemy ks. proboszczowi i parafianom za, jak zwykle, życzliwe przyjęcie.

W tą niedzielę spotkanie opłatkowe miało miejsce także w Obrze. Po uroczystej mszy św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił o.Wiesław Chojnowski – przedstawiciel Prokury Misyjnej - uczestnicy udali się na świętowanie do sali wiejskiej. Wśród nich było też obecne  grono Oblatów z seminarium, na czele z rektorem o.Józefem Wcisło i proboszczem o.Karolem Bucholcem.  Całą uroczystość uświetnił swoim śpiewem i grą oblacki zespół klerycki ”Gitary Niepokalanej”.  Jest to grupa międzynarodowa, którą tworzą klerycy z Polski, z Ukrainy i z Kamerunu.

 

czytano: 617 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2020-01-23 18:14:31

Tychy Św. Rodzina opłatek 2020 Ilość zdjęć w galerii: 12
dalej 
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna