Ostatnia niedziela roku liturgicznego

Strona główna » Aktualności » Ostatnia niedziela roku liturgicznego

wielkość tekstu: A | A | A

W ostatnią niedzielę roku litirgicznego przeżywaliśmy święto Chrystusa Króla Wszechświata. Ta wyjątkowa niedziela
przypomina nam o ostatecznym zwycięstwie Chrystusa, chociaż - jak czytamy w Słowie Bożym, będzie się ono działo pośród ucisku i prześladowania Jego i Jego Kościoła. Możemy być jednak pewni, że pomimo doznanych cierpień, ostatecznie zatriumfujemy wraz z Panem. Chrystus stawia przed każdym z nas zadanie, by rozszerzać Jego Królestwo, by przyprowadzać do Niego innych. Rozważaliśmy tę prawdę, spoglądając na postać świętego Jana Pawła II. To jego można by bowiem nazwać największym misjonarzem naszych czasów - w ciągu swojego pontyfikatu odbył on 104 zagraniczne podróże apostolskie, odwiedzając 129 krajów. Chrystusowa misja jest jednak zadaniem nie tylko kapłanów czy misjonarzy. Każdy z nas, ochrzczonych, może i powinien głosić Boże Królestwo - słowem, ale przede wszystkim świadectwem życia. 

W takiej właśnie postawie i duchu misyjnym przeżywaliśmy ten czas,  goszcząc w parafii pod wezwaniem Jana Pawła II w Luboniu pod Poznaniem. To dość nowa, wciąż budująca się parafia, którą opiekuje się obecnie ksiądz proboszcz Mikołaj Graja. Pomimo zimnej i wietrznej pogody, spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem parafian. Mieliśmy okazję porozmawiać z obecnymi tam Przyjaciółmi Misji, a także zaprosić do naszego grona nową grupę osób. Spotkaliśmy także znajomego z Wolsztyna, dawnego uczestnika wielu rekolekcji powołaniowych oraz spotkań młodzieżowych organizowanych w WSD w Obrze. Podczas mszy świętych Słowo Boże parafianom głosili ojcowie Mariusz Bosek oraz Wiesław Chojnowski OMI. 
Następnie wraz z kapłanami przyjechaliśmy do oblackiej parafii w Poznaniu, która - będąca pod wezwaniem właśnie Chrystusa Króla - obchodziła tego dnia uroczysty odpust.
Ten obfity w wydarzenia dzień przyniósł wiele radości. Owocnie zakończyliśmy rok liturgiczny, wdzięczni za cały miniony czas, a także pełni wiary powierzając Chrystusowi naszą misję w nowym roku.

czytano: 870 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2019-12-01 21:48:53

Niedziela Misyjna JPII Luboń Ilość zdjęć w galerii: 7
dalej 
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna