Z Maryją do Jezusa

Strona główna » Aktualności » Z Maryją do Jezusa

wielkość tekstu: A | A | A

W archidiecezji poznańskiej trwa peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Ikona Jasnogórska odwiedza wiele parafii. 17-18 listopada zawitała również do oblackiej parafii w Poznaniu przy ul. Ostatniej.

My młodzi natomiast zaczęliśmy swój rok formacyjny z Maryją. Zwieńczeniem tego czasu będzie wyjazd do Medjugorie. Pierwsze spotkanie odbyło w weekend, 9-10 listopada, w domu parafialnym w Obrze. Tematem przewodnim tego spotkania była właśnie postać Maryi oraz przygotowanie do zawierzenia się Jej. Całe spotkanie poprowadził o. Mariusz Bosek.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia bardzo interesującego filmu „Ziemia Maryi”. Ukazuje on jak wielką moc ma nasza Mama. Maryja została posłana przez Boga, dla dzieci Boga, aby wspomóc walkę ze złem, które panuje na ziemi. To z Nią mamy większą moc w zwyciężaniu zła, diabła. Film porusza również temat aborcji, pokazując jakie spustoszenie sieje w organizmie kobiety taka decyzja, a jeszcze większe w duszy.
W dzisiejszych czasach wielkim znaczeniem jest ewangelizacja. Musimy być misjonarzami, nie tylko w krajach misyjnych, ale również we własnym otoczeniu. Jest tylko jedna rzecz, której musimy się nauczyć: więcej mówić o tym co jest dobre, niż o tym złe. Ludzie mają świadomość swoich błędów. Trzeba uwrażliwiać ich na pomnażanie dobra  i wskazywać, którą drogą powinni podążać.

Wieczorem, po Eucharystii była adoracja. To właśnie tam mogliśmy spotkać się twarzą w twarz z Jezusem.  Mieliśmy okazję usłyszeć co chce nam powiedzieć, poczuć Jego bliskość, opowiedzieliśmy o codziennych sprawach, ale również pozwoliliśmy Jemu działać w nas. Uwielbialiśmy Pana przez śpiew. To przecież najlepszy sposób modlitwy.

Wieczór spędziliśmy również oglądając film. Tym razem był to wzruszający, ale również bardzo wartościowy film pt. „Chata”. Uczy nas, że mimo wielu przeciwności w naszym życiu, krzyży, które niesiemy, nie powinniśmy odwracać się od Boga. To On jest dla nas podporą w niesieniu tych cierpień, zawsze jest przy nas.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od porannej modlitwy oraz konferencji.  O. Mariusz przybliżył znaczenie „Cudownego medalika”. Opowiedział co oznacza każdy szczegół na nim wygrawerowany. Każdy z uczestników mógł przyjąć taki medalik na swoją szyję i zrobić kolejny krok ku Maryi. Następnie udaliśmy się na Eucharystię do kościoła pw. św. Jakuba.

Po południu spotkaliśmy się przy kawie i ciasteczku z klerykami, którzy studiują w Wyższym Seminarium w Obrze, klerykiem Douglasem oraz Hiacyntem. Mieliśmy możliwość porozmawiania o ich krajach z których pochodzą, czyli Kamerunie i Nigerii. Zagraliśmy również w grę karcianą „Uno”, której nie mogło zabraknąć na młodzieżowym spotkaniu. 

Czekamy już na kolejne spotkanie…

czytano: 557 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2019-11-21 00:21:10

Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna