Misyjne rozważania o duszach w Czempiniu

Strona główna » Aktualności » Misyjne rozważania o duszach w Czempiniu

wielkość tekstu: A | A | A

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Czempiniu przywitała nas lekkim deszczem. Był to 2 listopada, Dzień Zaduszny, w związku z tym wiedzieliśmy, że znaczna część parafian udała się w podróż, by modlić się na grobach swoich bliskich. Oprócz niepewnej pogody nie uniknęliśmy innych komplikacji. Okazało się bowiem, że w kościele nastąpiła poważna awaria nagłośnienia, które prowizorycznie próbowano zastąpić „tubami pielgrzymkowymi”.
Jaśniejszą stroną sobotniego wieczoru był Armin, pieszy pielgrzym z Niemiec, który wędrował od Stuttgartu do Gdańska. Był on bardzo szczęśliwy, że znalazł przy parafii nocleg i wsparcie. Wyznał nam, że celem jego wędrówki jest zarówno rozmyślanie o życiu, jak i poznawanie ciekawych miejsc oraz ludzi. Byliśmy pod wrażeniem jego decyzji, by całą trasę przebyć wyłącznie na swych własnych nogach.

W niedzielę niebo się przejaśniło. Jednak zamyślenie nad duszami naszych zmarłych pozostało. Ratowanie dusz to przecież nasz chrześcijański obowiązek. I to nie tylko tych, które już odeszły z tego swiata, ale także tych, które w ciele wędruja jeszcze przez tą ziemię. Jednym i drugim potrzebna jest modlitwa. Dodatkowo w tym świecie siłą dla dusz jest głoszone im Słowo Boże. O to starają się przede wszystkim misjonarze w dalekich krajach. Jednak nie wszyscy, którzy przyjmą Słowo zdołają je wprowadzić w życie, nie wszyscy zdążą wydoskonalić się w miłości, aby móc później oglądać Boga twarzą w twarz. To oni właśnie będą potrzebować czyśćca. Wiemy z nauki Kościoła i rozlicznych relacji świętych i mistyków, że jest to dla nich swoisty  czas pokuty, a pomocą w skróceniu go mogą być nasze modlitwy i ofiary. Jak wyznaje Maria Simma, austriacka mistyczka mająca przywilej rozmowy z duszami czyśćcowymi, jednym z prostych i bardzo skutecznych sposobów pomagania im, jest składanie ofiar na misje, co właśnie tego dnia wiele osób uczyniło. Cieszyliśmy się też z grupy młodzieży, która przystąpiła do grona Przyjaciół Misji i przez cały dzień była naszym wsparciem.
Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Andrzejowi Wojciechowskiemu, który od wielu lat przyjmuje nas z wielkim sercem.

czytano: 790 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2019-11-05 16:25:27

Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna