Afrykańska niedziela

Strona główna » Aktualności » Afrykańska niedziela

wielkość tekstu: A | A | A

W niedziele, 22 września odwiedziliśmy aż trzy parafie. 

W Poznaniu w parafii pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana kazania głosił o. Wiesław Chojnowski. Mówił o swojej pracy na Madagaskarze. Owocem jest 15 nowych Przyjaciół Misji. 

 

Następna odwiedzona przez nas miejscowość to Krosno Odrzańskie, gdzie jest już ponad 200 Przyjaciół Misji. Tam animował o. Marian Lis wraz z klerykiem Hiacyntem z Nigerii, który jest od 7 miesięcy w Polsce i uczy się języka polskiego, a od października zaczyna studia w Seminarium Oblackim w Obrze. Po Mszy Świętej o godz. 12 odbyło się Spotkanie Przyjaciół Misji, które dotyczyło realiów Nigerii, adopcji misyjnej oraz projektów realizowanych przez Prokurę Misyjną na Madagaskarze. 

 

Trzecia - parafia pw. Ducha Świętego w Tychach. Tamtejszy Kościół jest wybudowany w ciekawym stylu, w kształcie namiotu spotkania, w nawiązaniu do Starego Testamentu. Wewnątrz przyozdobiony jest licznymi ikonami. Zachęca swoim wyglądem i atmosferą do skupienia oraz modliwy. Pomimo tego że jest to młoda parafia wywodzi się z niej stosunkowo duża liczba powołań (księży diecezjalnych, Oblatów, Franciszkanów, sióstr Elżbietanek, które pracują też przy tej parafii). Z tej parafii pochodzi trzech Oblatów: o. Mariusz Bosek, o. Piotr Darasz i o. Marcin Łącki, który jest misjonarzem w Meksyku.

Prokura Misyjna była tam po raz pierwszy. Niedziele w tej parafii animowali o. Mariusz Bosek oraz kleryk Douglas z Kamerunu, który również przybył, aby rozpocząć studia i formację kapłańską w Seminarium Oblackim w Obrze. Kleryk Douglas zaskakiwał bardzo dobrą znajomością języka polskiego, jak na tak krótki okres pobytu w Polsce. Wszyscy bez problemu mogli się z nim komunikować. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Kleryk Douglas cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno miejscowych księży, jak i licznego grona wiernych przybyłych na Msze Święte, którzy wchodzili z nim w dialog, robili sobie zdjęcia i dopytywali się o różne realia Kamerunu. Zaskarbił sobie wielką sympatię miejscowej społeczności. Wsprost proszono go o rychłe powtórne przybycie do parafii. Udało się też spełnić jego marzenie, aby zjeść powtórnie potrawę kameruńską, którą przy współudziale o. Mariusza przyrządzili. 

Do Przyjaciół Misji zapisało się 235 osób. 

 

czytano: 713 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2019-09-24 22:54:44

Niedziela Misyjna u Ducha w Tychach Ilość zdjęć w galerii: 20
dalej 
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna