Jak co roku... w parafii na Wildzie

Strona główna » Aktualności » Jak co roku... w parafii na Wildzie

wielkość tekstu: A | A | A

Ostatnia niedziela lipca, od kilku lat jest stałym terminem, kiedy prowadzimy niedziele misyjną w parafii pw. Maryi Królowej na Rynku Wildeckim 4 w Poznaniu. Proboszczem jest tam ks. Marcin Węcławski. Jest to parafia,  w której regularnie pomagamy przy okazji spowiedzi pierwszopiątkowych i przedświątecznych.

Tym razem niedzielę animował o.Mariusz Bosek, br.Daniel Kloch, który pracuje już 27 na Mdagaskarze oraz o.Wojciech Banaszak, który posługuje od kilku lat w Rosji, a wcześniej kilkanaście lat pracował na Ukrainie.

Tematem przewodnim tej niedzieli był modlitwa, do czego skłaniało nas usłyszane podczas Mszy św. Słowo Boże. Ta myśl przyświecała także misjonarzom podczas dawania świadectwa o mocy modlitwy w codzienności misyjnej.

Br. Daniel opowiadał piękną historię skuteczności modlitwy, aktów strzelistych, kiedy to np. modlono się za nienarodzone dziecko. Była to zaawansowana ciąża, której stan zagrażał życiu dziecka i matki. Niestety na Madagaskarze nie ma warunków, aby bezpiecznie dokonać cesarskiego cięcia. Lekarz był więc zdecydowany na aborcje. Br. Daniel, który bardzo promuje ideę Bożego miłosierdzia i adopcji dziecka poczętego wstrzymał decyzję lekarza i w akcie strzelistym wezwał wstawiennictwa św. Jana Pawła II. Kiedy po krótkim czasie br. Daniel  wychodził ze szpitala został zawrócony i poinformowany przez zdziwionego lekarza, że dziecko bez problemów się narodziło. Nie potrafił tego wytłumaczyć, ale był przekonany, że jest to owoc modlitwy.

O.Wojciech przypomniał, że modlitwa wymaga wytrwałości. Mimo, że w codzienności często ulegamy pokusie uzyskania natychmiastowych efektów, w modlitwie musimy wykazać się wytrwałością, bo ona uczy ufności i przynosi nam wiele dobra.

„Nieustannie się za was modlimy” to parafraza słów św. Pawła do Koryntian (z liturgii godzin na obecną niedzielę).

Zapewnienie to, my, Oblaci kierujemy szczególnie do Przyjaciół Misji, ale i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają misje.

Mimo, że co roku, od wielu lat jesteśmy w tej parafii, to tym razem jeszcze 30 kolejnych osób dołączyło do Przyjaciół Misji. Dziękujemy!

czytano: 866 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2019-08-01 13:14:08

Poznań na Wildzie 2019 Ilość zdjęć w galerii: 7
dalej 
Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna