Oczami Malgaszy cz.3

Strona główna » Aktualności » Oczami Malgaszy cz.3

wielkość tekstu: A | A | A

Co pozostało w nas  z pobytu w Polsce podczas animacji misyjnej w roku 2018

Odnośnie do naszego pobytu w Polsce, chcielibyśmy powiedzieć o pewnej rzeczy, która wydaje nam się bardzo ważna. Najpierw chcielibyśmy powiedzieć, że czuliśmy się tutaj bardzo dobrze. Widzieliśmy bardzo dużo rzeczy, które nas zafascynowały. Na poziomie przeżywania wiary zauważyliśmy, że Kościół w Polsce ma bardzo dobry poziom liturgii, a wierni są zaangażowani w jej przeżywanie. Spotkaliśmy tutaj wielu ludzi, którzy względem nas byli bardzo uprzejmi i otwarci, pomimo napotykanych barier językowych. Doświadczenie misyjne, które zdobyliśmy tutaj w Polsce, niewątpliwie wykorzystamy w przyszłości na Madagaskarze. Zwróciliśmy również uwagę na współpracę pomiędzy Prokurą Misyjną, a Przyjaciółmi Misji, która przyczynia się do wsparcia misjonarzy, którzy posługują poza granicami swojej ojczyzny. Cieszymy się, że mogliśmy również włączyć się w tę współpracę w czasie naszego pobytu. Pozostanie to dla nas niewątpliwie niezapomnianym doświadczeniem w naszym życiu oblackim. Chcemy również powiedzieć, że Kościół w Polsce jest bogaty na poziomie życia duchowego, lecz również w swoim dziedzictwie historycznym i kulturalnym, które zwiedziliśmy w czasie naszych różnych pielgrzymek. Mieliśmy to szczęście, że w czasie różnych animacji misyjnych, mogliśmy zwiedzić wszystkie zakątki Polski, .

Podziękowania dla Prokury Misyjnej i wszystkich chrześcijan

Bardzo dziękujemy Prokurze Misyjnej z Poznania i jej współpracownikom za wszelką pomoc i towarzyszenie nam podczas naszego trzymiesięcznego pobytu. Nie spotykaliśmy żadnych problemów, oprócz języka polskiego, który powodował, że nie mogliśmy porozumieć się swobodnie ze wszystkimi ludźmi. Następnie chcemy podziękować wszystkim oblatom w Polsce oraz wszystkim chrześcijanom bez wyróżnienia, którzy dali nam dobre świadectwo wiary i pomogli nam w naszej posłudze na Madagaskarze. Na końcu mówimy wielkie Bóg zapłać Wam, za wszystko co uczyniliście dla nas podczas naszego pobytu w Polsce. Niech Bóg Wszechmogący obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem, abyście mogli wypełniać waszą misję w Kościele i w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Niech Bóg Was błogosławi.

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Tant i o. Elysee OMI

 

 

 

czytano: 548 razy

autor: misje-oblaci.pl

data dodania: 2018-12-22 14:33:10

Zapewniamy
 • Troska o ludzi w krajach misyjnych
 • Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka w krajach misyjnych
 • Propagowanie świadomości misyjnej
 • Praca z młodzieżą w zakresie animacji misyjnej
 • Szeroko pojęta animacja i promocja misyjna
 • Stworzenie możliwości zainteresowanym do czynnej działalności dobroczynnej
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pieśń skomponowana przez o. Nicolasa z Madagaskaru. Jest to pieśń o powołaniu, wykonana wraz z klerykami z naszego malgaskiego seminarium.dalej 

PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATÓW
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań

tel.: 61 830-65-17; 830-76-31
e-mail: prokmis@oblaci.pl

 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop3
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop2
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.07_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.06_pop
 • WhatsApp_Image_2021-07-18_at_18.40.04_pop2
1 maja 1969 r. pierwsza grupa polskich Oblatów Maryi Niepokalanej udała się do Kamerunu Północnego, gdzie już od 1946 r. pracowali francuscy oblaci. Wtedy właśnie zakiełkowała idea pomocy polskim oblatom udającym się na misje ad gentes. Misje wymagają wiele modlitwy, ofiarowanego cierpienia, dobrych uczynków a także pomocy materialnej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna